Czupi w (wielkim) mieście- Śląski Ogród Zoologiczny

Dzisiaj propozycja wycieczki dla tych, którzy od gór i lasów wolą trochę bardziej miejskie klimaty, a mianowicie Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Nie jest to na pewno nic odkrywczego, czasem jednak zapomina się, że tak niedaleko znaleźć można tak ciekawe miejsce do rekreacji jak Park Śląski. Ze względu na wiek najmłodszego członka nasze rodziny na korzystanie z innych atrakcji musimy jeszcze trochę poczekać, ale wizyta w zoo to świetny pomysł na wyjście z dzieckiem w każdym wieku.

Teren po którym możemy spacerować pozwala spędzić wraz ze zwierzętami kilka godzin. Zarówno alejki, jak i zamknięte pawilony nie sprawią żadnego problemu najmłodszym zwiedzającym, którzy korzystają jeszcze z wózka. My część wycieczki odbyliśmy w chuście, ponieważ z pleców mamy jest znacznie lepszy widok na te wszystkie śmieszne stwory. Infrastruktura gastronomiczna też, na pierwszy rzut oka, jest dość rozbudowana, choć my skusiliśmy się tylko na lody, mając już wcześniej zaplanowany obiad w konkretnym miejscu. Dla nieco starszych dzieci fajną atrakcją będzie też na pewno Kotlina Dinozaurów, choć jak widać na zdjęciach wdrapanie się na grzbiet kamiennego gada sprawiło frajdę nawet mnie, chociaż dzieckiem już dawno nie jestem.

Ponieważ w zoo każdy z nas był na pewno nie raz, nie ma sensu rozpisywać się o rzeczach, które dla każdego na pewno są oczywiste. Niemniej, nam wycieczka na Śląsk bardzo się podobała, i na pewno nie raz wrócimy jeszcze w tamte rejony korzystać z innych atrakcji, jakie przewiduje dla odwiedzających chorzowski park.

Zajrzyj do....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *