Czupi na górskim szlaku- Wodospad Podgórnej

Wodospad Podgórnej to kolejna lokalizacja w Karkonoszach, którą postanowiliśmy odwiedzić. Jest ona jak najbardziej dostępna dla rodzin z dziećmi, znajduje się bowiem w zasięgu niezbyt długiego spaceru pozbawionego większych trudności. Jest to dobra propozycja na krótki wypad, kiedy mamy do zagospodarowania mniejszą ilość czasu, możemy też połączyć ją z odwiedzeniem innego miejsca w okolicy. My zdecydowaliśmy się dotrzeć tutaj przy okazji odwiedzania Zamku Chojnik.

Sam wodospad, który jest miejscem niezwykle malowniczymi wartym odwiedzenia znajduje się w miejscowości Przesieka, na wysokości 547 m n.p.m. Składa się z trzech kaskad co sprawia, że jego wysokość to aż 10 metrów. U podnóża wodospadu umiejscowiony jest drewniany mostek, z którego podziwiać można piękno tego miejsca, wokół znajdują się także ławeczki, a nawet stół przy którym można zasiąść na dłuższy odpoczynek. Do przycupnięcia na chwilę zachęcają także pobliskie kamienie, często jednak są one mokre i śliskie, z dziećmi więc należy zachować ostrożność. Jeśli nie zależy nam tym razem na wędrowaniu, a jedynie obejrzeniu tego miejsca, najlepiej zostawić samochód na parkingu zlokalizowanym przy ulicy Droga do Wodospadu. Stamtąd na miejsce zaprowadzi nas około 10- minutowy spacer, po drodze spotkamy też drogowskaz kierujący na Kaskady Myi, czyli kolejny z wodospadów wartych zobaczenia w tej okolicy. My wprawdzie zrezygnowaliśmy, ale na zdjęciach miejsce to także prezentuje się całkiem urokliwie.

Wodospad Podgórnej to miejscówka niezwykle popularna wśród osób morsujących, nie inaczej było także i tym razem- w okolicy kaskad beztrosko pluskało się kilku śmiałków. Szczerze podziwiam, z moją niechęcią do zimnej wody nie ma raczej szans, żebym kiedykolwiek zdecydowała się na taką formę rekreacji. Może kogoś jednak ten widok dodatkowo zmotywuje… Podsumowując- Wodospad Podgórnej to bardzo przyjemne miejsce na krótką wycieczkę, które w cieplejsze miesiące połączyć można z bardzo miłym piknikiem. Ze względu na popularność kaskad w sezonie może być w tym miejscu dosyć tłoczno, dlatego na wizytę lepiej zdecydować się rano, lub mimo wszystko poza sezonem. Niemniej wycieczka godna polecenia, a dla dzieciaków bliska obecność szumiącej wody na pewno będzie stanowiła ciekawą atrakcję.

Zajrzyj do....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *