Czupi Questuje- Geosfera w Jaworznie

Ponieważ w naszym kalendarzu nie zawsze udaje się wygospodarować czas na całodzienną wycieczkę, często szukamy też ciekawych miejsc do odwiedzenia blisko domu, kiedy do wykorzystania mamy jedynie kilka godzin. Szczególnie lubimy miejscówki tworzone z pomysłem, które w ciekawy sposób wykorzystują tereny, które mogłyby nikomu nie służyć, a dzięki interesującemu konceptowi stają się doskonałą propozycją na rodzinną wizytę. Jednym z takich właśnie miejsc, które dzisiaj chcemy Wam przedstawić jest Geosfera w Jaworznie.

 

Jako prawie rodowity Jaworznianin, Maciek już od jakiegoś czasu zauważał, że miasto to zmienia się na lepsze, a Geosfera jest tego doskonałym przykładem. Zlokalizowany na terenie dawnego kamieniołomu Ośrodek Edukacji Ekologiczno- Geologicznej to kolejny dowód na to, że jeśli tylko się chce, można postarać się poniekąd zwrócić naturze to, co zostało jej wcześniej zabrane. Owszem, jest to wprawdzie infrastruktura stworzona przez człowieka, wykonana jest jednak naprawdę ciekawie. Już przy samym wejściu wita nas pokaźnych rozmiarów kula ziemska, później jest już tylko ciekawiej. Mamy więc tutaj tablice z interesującymi informacjami dotyczącymi tematyki geologii, figury prehistorycznych gadów czy tężnię solankową- a to tylko niektóre z atrakcji, które możemy znaleźć na tym terenie. Dla rodzin szukających bardziej rekreacji niż edukacji jest ścieżka spacerowa, budki z małą gastronomią oraz plac zabaw dla dzieciaków. Sam Ośrodek realizuje także warsztaty- Klara była ze swoją grupą przedszkolną i bardzo jej się podobało. Dodatkowym smaczkiem jest też na pewno możliwość zwiedzenia Geosfery podczas rozwiązywania questu- perspektywa znalezienia skarbu jest na tyle atrakcyjna, że my również postanowiliśmy się skusić.

Wstęp na teren Geosfery jest bezpłatny, nieopodal wejścia znajduje się też parking, na którym zostawić można samochód. Naszym zdaniem miejsce to zdecydowanie zasługuje na uwagę i jest doskonałą propozycją na spędzenie rodzinnego popołudnia, i to na pewno nie jednego. Pozostaje pogratulować miastu Jaworzno i mieć nadzieję, że tego typu inicjatyw powstawać będzie coraz więcej.

Zajrzyj do....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *